OCHOTNICKÝ DIVADELNÍ SOUBOR PODIVA PŘI T.J. SOKOL PODIVÍN

S tvojí dcerou ne

Antonín Procházka (*1953)

  • Sobota 18. dubna 2015 / 17.00–18.30

komedie

Premiéra 25. dubna 2014 v sokolovně Besedního domu v Podivíně

Ochotnické divadlo v Podivíně

     V základech Národního divadla v Praze je z roku 1868 pod číslem 20 kámen z Podivína. Z toho roku je i první písemný záznam o divadle v Podivíně. Ochotníci hráli téměř bez přerušení až do roku 1969, kdy svou činnost nedobrovolně ukončili Čapkovou Matkou. Noví mladí divadelní nadšenci se pak znovu sešli až v roce 1976. Od té doby se hrála celá řada pohádek, zpěvohry, muzikály i díla klasická a současná: Irkutská historie, Milenci z kiosku, Tvrdohlavá žena, Strašidlo Bublifuk, Nebe na zemi, Líná strašidla, Romance ve třech, Namlouvání a ženění, Těžká Barbora, Romeo a Julie dnes nehrají, Děti noci, Jak se kradou princezny, Filosofská historie, Čert Makrela, Krysař, Bludička, Poněkud ztracená princezna, Sto dukátů za Juana, Generálka, Můj strýček kovboj, Krásnější než Galathea, O bojácném Floriánkovi, Louka pro dva, Čarodějnická pohádka, Orfanus, Mlynářská pohádka, Ženich pro čertici, Divotvorný hrnec. Od roku 1990 soubor hraje při T.J. Sokol Podivín a dosud se účastnil tří národních divadelních přehlídek v Boskovicích - poprvé v roce 2005 s hrou Pamfilo a spol., v roce 2007 s hrou Podivuhodný příběh ctnostné paní z Efezu  a v roce 2009 s Čechovovým Rackem.   

        V tomto roce uvádíme hru S tvojí dcerou ne od Antonína Procházky, nazývaného též „Plzeňský Moliére“. Tuto hru jsme na domovské scéně již pětkrát reprízovali. Byla to velmi dobrá volba. Už při zkouškách se účinkující dobře bavili a pak - hlavně - při představeních se bavilo obecenstvo.

       Když přišla nabídka zúčastnit se IX. národní přehlídky sokolských divadel v Lázních Toušeni, bylo rozhodnutí velmi snadné: zahrát si tuto zdařilou komedii i mimo domácí scénu.

                 

Přejeme hezký divadelní zážitek!

                                                        Miroslav Ustohal

                                                        vedoucí souboru

 

Vyhledávání

© 2014 Luboš Jakub, všechna práva vyhrazena.