Divadelní spolek Tyrš T. J. SOKOL Lány

Prachy? Prachy!

Rey Cooney (*1932)

  • Sobota 18. dubna 2015 / 10.00–11.45

komedie, při které se můžete uvolnit,

oprostit od každodenního stresu a hlavně se pobavit
 

Komedie Reye Cooneyho

Měl to být jen obyčejný den. K manželům Jean a Henrymu měli přijít jejich kamarádi Johnsonovi, aby společně oslavili Henryho narozeniny. Cestou z práce si ale Henry nevědomky vymění v metru s někým kufřík. A právě v tuto chvíli se klidný, až trochu nudný život manželského páru obrátí vzhůru nohama. Henry totiž zjistí, že kufřík je plný peněz!  Když se vrátí domů, kde na něj už celá nedočkavá čeká Jean s připravenou hostinou, oznámí jí, ať jde rychle zabalit, protože se stěhují do Barcelony. Henry se totiž rozhodl, že si peníze nechá, protože jsou to zcela jistě špinavé peníze a jejich ztráta nebude nikde hlášena. Proto se rozhodne odjet, než na to někdo přijde. Objedná taxík, ale dříve než se stihnou dostat na letiště, vše se začne komplikovat. Na scénu totiž přicházejí dva policisté, přidrzlá taxikářka Rose a v neposlední řadě jejich kamarádi Vic a Betty Johnsonovi. Nyní začíná bláznivá hra, kdy manželé vymýšlejí falešné identity, smyšlené příběhy a dostávají se do komických situací, jen aby se za každou cenu dostali na letiště a nepřišli o peníze.  

Karolína Matějková

Lánský soubor Tyrš

Divadelní spolek Tyrš při T.J. Sokol Lány byl založen v říjnu roku 2001 z popudu kladenského profesionálního divadelníka Romana Havelky, který se také ujal režie a vedení souboru. Tehdejších patnáct zakládajících členů, až na Jana Lukavského, který působil v amatérském divadle VAD v Kladně, stálo vesměs na jevišti poprvé v životě. Herecké zkušenosti Romana Havelky jim v překvapivě krátké době pomohly dobře si osvojit i základy herecké techniky a jevištního pohybu.

Za celé své působení DS Tyrš uvedl téměř dvě desítky premiér, a to včetně pohádek a původního muzikálu. Od roku 2003 se DS Tyrš Lány zúčastnil řady divadelních přehlídek. Například pražské oblastní přehlídky amatérských divadel POPAD, přehlídky Wintrův Rakovník, divadelní přehlídky FEMAD v Poděbradech, festivalu Lounské divadlení, Národní přehlídky sokolských divadel v Lázních Toušeni nebo přehlídky Popelka na dlani v Mladé Boleslavi.

 

Vyhledávání

© 2014 Luboš Jakub, všechna práva vyhrazena.