Divadelní soubor Maska při T. J. SOKOL Česká Skalice

Lesní příběh

Eva Schwarzová (*1967)

  • Sobota 18. dubna 2015 / 15.00–15.50

pohádkový příběh s písničkami pro malé i velké diváky

Premiéra  18. ledna 2015 v sokolovně v České Skalici

 

Dvě vlčata se rozhodnou opatřit si dárek pro svou maminku, která slaví narozeniny. Při tom ale poruší její zákaz a bez dovolení opustí noru. Doplatí na svou neposlušnost a jeden z nich se ocitne ve velkém nebezpečí. Ještě, že mají spoustu kamarádů, kteří se snaží pomoci, každý, jak umí. Dopadne to za pomoci kamarádů dobře?

 

Divadelní soubor z České Skalice

Je tomu 8 let, co vznikl pod hlavičkou T.J. Sokol v České Skalici Spolek divadelních ochotníků, od roku 2008 Divadelní soubor Maska.

Začátek roku 2014 jsme zahájili tradičním dětským karnevalem s hojnou účastí dětí všeho věku a divadelním plesem pro dospělé na téma sci-fi. Úspěch měla i Pošťácká pohádka Karla Čapka. V květnu jsme sehráli premiéru komedie Raye a Michaela Cooneyových  „A jeto to v p.....“, zasazenou do našeho prostředí. Těsně před prázdninami jsme uspořádali „pohádkový les“ na téma Řemesla v království: cestou na ratibořický zámek musely děti pomoci například pekaři upéct housky, cukráři ozdobit dort, ševci spravit boty nebo rybáři nachytat nějaký ten úlovek na královskou hostinu. V létě jsme se zúčastnili Charitativní tropické pouti, jejíž výtěžek šel na podporu Domova pro osoby se zdravotním postižením v České Skalici. Tam jsme závěrem roku 2014 sehráli kratičkou Čertovskou pohádku i s několika obyvateli jmenovaného zařízení. Pro ně to byla první herecká zkušenost a potlesk nám dal jasně najevo, že nebude poslední.

Na podzim se rozjela divadelní sezóna na plné obrátky. Při reprízách naší komedie jsme připravili pohádku Lesní příběh, navštívil nás divadelní spolek Temno s mimořádně úspěšnou komedií Koule, dále divadelní spolek z Třebechovic s hrou Tak trochu Dekameron, a dokonce se nám povedlo přilákat na naše prkna i profesionály. Nejprve to byl Martin Dejdar s režisérem Tomášem Magnuskem, kteří pobesedovali s diváky o tom, co jim dává i bere herecká profese, a pak to byla Míša Dolinová s Ladislavem Ondřejem známým z Ordinace v Růžové zahradě, kteří pro žáky základních škol připravili komediální, a přesto velmi poučný program Ten trapas nepřežiju.

Ale ani my nehrajeme jen na domovské scéně sokolovny v České Skalici. Se svými představeními vyjíždíme do okolních měst i vesniček, na divadelní přehlídky.

Iveta Gazdová

Vyhledávání

© 2014 Luboš Jakub, všechna práva vyhrazena.