Divadelní soubor T. J. SOKOL Předměřice nad Labem

Královnin prsten

Marie Holková (1908-2002)

  • Neděle 26. dubna / 15.00- 16.45                        [ XI (132) ]

Pohádka o pěti dějstvích

v úpravě PaedDr. Milana Němečka

Premiéra 29. března 2015 v hostinci U Bajerů v Předměřicích nad Labem

 

Královnin prsten

Pohádka začíná v královské zahradě, kde princezna Pomněnka svěřuje své milé víle Kmotřičce svou velkou dívčí starost. Z vdavek, které si přeje princeznin tatínek a král, a kterých chtějí využít jeho vykutálení rádci ve svůj prospěch, má velký strach. Ale víc už Vám neprozradím!

Pohádku nastudoval soubor, který v Lázních Toušeni vystupuje již popáté za sebou. Po jiných pohádkách a komedii se vracíme k tomuto kusu podruhé po 14 letech. Tehdy, když soubor vznikl a navázal na tradice sokolského divadla v Předměřicích nad Labem, byla tato pohádka první, kterou soubor nastudoval, i když v trošku jiném složení. Dnes jsme ji poněkud pozměnili a doplnili písničkami.

Tak ať se Vám líbí (me)….!

                                                                                                               

Divadlo v Předměřicích nad Labem

Ochotnické hraní má v Předměřicích n. L. mnohaletou tradici. První smutnohra Poslední katovo dílo zde byla sehrána již v roce 1876. V roce 1934 byl vybudován a slavnostně hrou Fidlovačka otevřen nový sál s jevištěm, který využíval pro svou činnost T.J. Sokol. V tomto sále hrajeme divadlo i dnes, dokonce používáme původní kulisy, které si sami opravujeme.

     Po letech přestávek nově hrajeme od června 2000. S obrovským nadšením jsme pod režijním vedením PaedDr. Milana Němečka nastudovali první pohádku a každým rokem nabízíme pod stálým režijním vedením novou pohádku nejen pro děti. Naše pohádkové hry jsou oblíbené i u seniorů z domovů důchodců, kteří vždy na pozvání naše představení rádi navštíví.

 

PaedDr. Milan Němeček

režisér souboru

Vyhledávání

© 2014 Luboš Jakub, všechna práva vyhrazena.