Flirt dance a orientální tance

V Toušeni je zájem o tanec už opravdu dlouhou dobu. Dlouhou dobu jsem také sháněla vhodného lektora/lektorku, který by tedy nějaké zajímavé kurzy tance vedl. Nyní se podařilo navázat kontakt s Centrem tance, sídlícím v Praze na Václavském náměstí, který disponuje nepřebernou škálou nabídky různých kurzů tance jako např. Salsa, Flamenco, Orientální tanec, Port de bras, Flirt dance…. a také nepřeberným množstvím profesionálních lektorů. Jedna z lektorek mi přislíbila spolupráci a tak můžeme hrdě nabídnout Toušeňákům dvě možnosti tanečního vyžití – Flirt Dance nebo Orientální tanec . V případě zájmu oboje.

Kurzy budou probíhat ve vytápěném zrcadlovém sále v toušeňské Sokolovně. Termín je stále ještě v jednání. Předpokládaný začátek kurzu je v září max. začátkem října. Přesné informace budou vyvěšeny na plakátech na běžných místech, na nástěnce u obecního úřadu a také na letácích, které najdete ve svých poštovních schránkách. V případě zájmu už teď můžete psát na email jana.hadrbolcova@seznam.cz

 Přijďte rozhýbat své tělo v rytmu tance, trochu se uvolnit, ale i zaposilovat a odpočinout si od stresů běžného dne. Tady je malá ochutnávka:

 

Flirt Dance

Mít zdravé sebevědomí a umět se pohybovat ladně jako kočka na rozpálené střeše je snem mnohých žen a dívek. Vy můžete tento sen proměnit ve skutečnost. Stačí se odhodlat a začít v sobě objevovat ženu. Flirt dance představuje spojení tance s účinnými metodami tvarování postavy s cílem upevňování pozitivního pohledu na sebe sama.

Základní částí Flirt Dance je tzv. S Faktor. Jedná se o nový tanečně posilovací a protahovací program, který k nám přichází z USA. Pronikl i do Evropy, kde mu propadly ženy v Anglii, Chorvatsku nebo například Polsku. V současné době ho začínají poznávat i ženy a dívky v Česku a nutno podotknout, že úspěšně.

S Faktor je inspirován několika směry. Podle informací z Centra tance jsou v něm obsaženy části z jógy, baletu a pilates. Tento taneční styl se skládá z vybraných prvků latinskoamerických tanců, jazzu, či orientálních tanců.

Orientální tanec

Velmi starý tradiční tanec s bohatou historií tančený v arabském světě ženami i muži. Orientální tanec byl a stále je tančen při porodu, na svatbách, pro vlastní potěšení žen a z různých jiných příčin. Nyní oblíbená pohybová aktivita určená pro všechny věkové i váhové kategorie, velmi pozitivně působící na psychickou a fyzickou stránku tanečnice. Skládá se z jednotlivých kroků a pohybů, které se spojují podle předem sestavené choreografie nebo pouze podle fantazie tanečnice.

(zdroj: www.centrumtance.cz) 

Vyhledávání

© 2014 Luboš Jakub, všechna práva vyhrazena.